Fakro kolektory SKW


Kolektory SKW można montować w zespoleniach z oknami dachowymi FAKRO w dowolnych konfiguracjach.

Łatwe, szybkie i szczelne połączenie ich z połacią dachu zapewniają standardowe kołnierze do okien dachowych FAKRO.

Kolektory SKW montuje się w standardowych kołnierzach (takich samych jak do okien dachowych). Podstawowym kryterium przy doborze kołnierza jest zastosowany materiał pokrycia dachowego


Velux z napędem solarnym

Okna VELUX z napędem na baterie słoneczne - napęd solarny także potrzebuje energii, ale ta jest darmowa. Panel solarny gromadzący energię znajduje się na zewnętrznej części aluminiowego oblachowania okna. W pełni naładowana bateria wystarcza na 300 cykli zamykania i otwierania okna. Szybkość ładowania i długość działania baterii zależą od orientacji geograficznej, nachylenia połaci dachu i pogody. Okno działa w nowoczesnej technologii radiowej, dzięki czemu można je zamykać i otwierać za pomocą pilota zdalnego sterowania. Okna z napędem na baterie słoneczne można dodatkowo wyposażyć w czujnik deszczu. Czujnik ten wykrywa i rejestruje w postaci dźwięków, wszelkiego rodzaju wibracje, kiedy na okno spadną pierwsze krople deszczu – zostaje ono natychmiast zamknięte.

Szczególnie znajduje zastosowanie w wykończonych już wnętrzach, gdzie poprowadzenie tradycyjnej instalacji jest kłopotliwe, a użyteczne byłoby elektryczne sterowanie oknem. Instalowane również tam, gdzie użytkownikom zależy na oszczędności energii.

Rolety z napędem solarnym

rolety Fakro ARZ Z-Solar